Skip to main content

MENU

Zanim zainwestujesz…

  Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

  XtraBET to rodzina betonów nowej generacji, będąca odpowiedzią na zwiększające się wymagania ekologiczne, jakościowe jaki i ekonomiczne klientów.

  Podwyższona wytrzymałość długoterminowa
  XtraBET to betony o wyższej wytrzymałości długoterminowej. Zwiększenie wytrzymałości długoterminowej betonów wynika z zastosowania odpowiedniej receptury oraz użycia specjalnych spoiw podczas ich produkcji. Takie rozwiązania powodują znacznie wyższy przyrost wytrzymałości betonów XtraBET w późniejszym okresie dojrzewania. Zwiększa się ona nawet w okresie 90-360 dni.

  Najwyższa jakość
  W wytwórniach betonu CEMEX Polska cyklicznie pobierane i badane są próbki betonu, co pozwala na zachowanie tego samego wysokiego poziomu jakości. Troska o zapewnienie naszym klientom najwyższych standardów skłoniła CEMEX Polska do poddania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę - Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. W wyniku tego procesu przedstawiciele IMBiTB prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością gotowego produktu.

  Ekologia - produkt o obniżonej emisji CO2
  XtraBET to także beton przyjazny środowisku – w produkcji XtraBET emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%. Wybudowanie czterech obiektów w stanie surowym z XtraBET to taka sama emisja CO2 do atmosfery, jak w przypadku trzech takich samych obiektów wybudowanych z betonu tradycyjnego.

  3 razy dłuższa gwarancja
  CEMEX Polska udziela na beton XtraBET 9 lat gwarancji. Jest to 3-krotnie dłużej niż w przypadku betonów standardowych. Istnieje również możliwość przedłużenia gwarancji na XtraBET do 18 lat.

  Zakres zastosowań produktów z serii XtraBET jest taki sam, jak w przypadku zwykłych betonów. Używa się ich do budowy:

  • fundamentów (ław, ścian, płyt)
  • schodów, stropów i wieńców
  • posadzek

  Ponadto betony XtraBET mogą być produkowane we wszystkich klasach wytrzymałości na ściskanie oraz ekspozycji, w zależności od potrzeb Klienta.

   

   
  Jak budować energooszczęnie?

  THERMOHOUSE to nowoczesny, szybki w budowie i trwały dom energooszczędny budowany w technologii szalunku traconego, polegający na wznoszeniu betonowych lub żelbetowych konstrukcji bezpośrednio na placu budowy. Zamiast tradycyjnych szalunków z desek czy prefabrykowanych płyt szalunkowych nadających kształt ścianom stosujesię kształtki z bardzo twardego tworzywa izolacyjnego. Z kształtek układa się szalunek dla wszystkich ścian, uwzględniający architekturę obiektu a następnie wypełnia się je specjalistyczną mieszanką konstrukcyjną THERMOCON. Po związaniu mieszanki elementy szalunkowe nie są usuwane, lecz pozostają w ścianie i przejmują rolę izolacji termicznej. Dzięki temu unika się podwójnej pracy: wzniesienia konstrukcji i dodatkowego jej ocieplenia.

  Budowanie w systemie THERMOHOUSE jest wyjątkowo proste - należy ułożyć kształtki szalunkowe w warstwach, jedne na drugich tak jak klocki, zachowując zasadę o przesunięciu kolejnych warstw względem siebie. Do dyspozycji jest wiele kształtek, które pozwalają wymodelować ściany, narożniki, drzwi, okna i wykusze. Zbyt długie elementy można przyciąć piłą do drewna i wbudować w innym miejscu. Po zmontowaniu szalunku dla wszystkich ścian, wykonuje się zbrojenie nadproży oraz wieńca i wypełnia mieszanką konstrukcyjną THERMOCON - jednorazowo nawet do wysokości 3m.

  Układanie mieszanki THERMOCON w pustaku szalunkowym THERMOHOUSE 25

  Zdjęcie 1.
  Układanie mieszanki THERMOCON w pustaku szalunkowym THERMOHOUSE 25

  Ograniczenie ucieczki ciepła przez ściany zewnętrzne, wynoszące nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku, nigdy wcześniej nie było tak łatwe i efektywne. System budowy domów THERMOHOUSE jest odpowiedzią na rosnące koszty ogrzewania oraz coraz ostrzejsze przepisy dotyczące energooszczędności. Ściana z kształtek z materiału termoizolacyjnego wypełnionego specjalistyczną mieszanką THERMOCON zapewnia doskonały współczynnik przenikania ciepła U, a to przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki. Dodatkowo w skład elementów systemu wchodzą również specjalnie zaprojektowane elementy płyty fundamentowej, która zapewnia doskonałe właściwości statyczne oraz energooszczędne.

   THERMOHOUSE 25THERMOHOUSE 35THERMOHOUSE 45
  Grubość ściany [cm]253545
  Grubość zewnętrznej izolacji termicznej [cm]51525
  MateriałNeoporNeoporNeopor
  Współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K]0,280,150,10

  Tablica 1. Izolacyjność cieplna systemu THERMOHOUSE

  Ciągła warstwa izolacji o odpowiedniej grubości, brak konieczności stosowania kołków mocujących, specjalne izolujące elementy nadprożowe pozwalają uniknąć powstawania mostków termicznych – i to bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych na zakup materiałów i robociznę. Na zdjęciach termowizyjnych budynków wykonanych w systemie THERMOHOUSE nie widać żadnych nieciągłości w warstwie izolacji cieplnej, co świadczy o doskonałym ociepleniu całej konstrukcji.

  Budynek w systemie THERMOHOUSE brak nieciągłości w warstwie izolacji cieplnej

  Zdjęcie 1.
  Budynek w systemie THERMOHOUSE brak nieciągłości
  w warstwie izolacji cieplnej

  Budynek murowany, ocieplony płytami styropianowymi. Jasne linie wskazują na występowanie szczelin między płytami

  Zdjęcie 2.
  Budynek murowany, ocieplony płytami styropianowymi.
  Jasne linie wskazują na występowanie szczelin między płytami

   

   
  Czy wiesz, że przy zastosowaniu odpowiednich produktów Twoja inwestycja może zostać ukończona szybciej?

  Czas wznoszenia każdej konstrukcji budowlanej jest bardzo ważny, szczególnie dla inwestora – im szybciej zakończy budowę i odda budynek do użytku tym szybciej nastąpi zwrot z inwestycji.

  Szybkość budowy ma szczególne znaczenie w przypadku budowy i remontów infrastruktury drogowej lub kolejowej, gdzie przedłużające się roboty to ogromne koszty finansowe, ale również społeczne (korki, opóźnienia).

  Do niedawna najsłabszym ogniwem w procesie budowlanym (biorąc pod uwagę szybkość realizacji) był beton, a w szczególności czas jego układania (szczególnie w przypadku gęstego zbrojenia) oraz szybkość narastania wytrzymałości. Mając na uwadze powyższe bariery, firma CEMEX postanowiła je rozwiązać i opracowała trzy innowacyjne produkty – betony COMPACTON oraz PROMPTIS a także mieszanki wypełniające GRUNTON, które zdecydowanie przyspieszają proces układania, skracają czas do rozszalowania elementu lub przyspieszają układania kanalizacji, co pozwala na znaczne skrócenie czasu realizacji.

   

   
  Na co zwrócić uwagę wybierając technologię wykonania obiektu?

  Wybierając technologię wykonania obiektu wykonawca powinien zwrócić uwagę na …koszty. I praktycznie każdy inwestor tak robi, ale niestety bardzo często bierze pod uwagę koszty wykonania samej konstrukcji.
  Z punku widzenia inwestora, który nie tylko inwestuje w budowę, ale także będzie ją w przyszłości utrzymywał, szczególnie ważne powinny być koszty utrzymania. Wiele mówi się o energooszczędności budynku, o kosztach ogrzewania czy chłodzenia, oświetlenia itp. Jednak nie należy zapominać o trwałości samej konstrukcji, gdyż wszelkie wyszukane systemy energooszczędne będą nieprzydatne, jeśli nasza konstrukcja będzie wymagała remontów co 5 czy 10 lat. Z tego względu warto stosować technologie, które zapewnią trwałość budynku oraz ze sprawdzonych dostawców, którzy zapewnią materiały najwyższej jakości.