Skip to main content

MENU

CEMEX Polska

  Wytwórnia betonu

  CEMEX jest globalnym liderem w branży materiałów budowlanych. W Polsce, obecny od kilkunastu lat, jest jednym z największych producentów betonu towarowego. Dysponuje ponad 40 wytwórniami betonu na terenie kraju. Dzięki swojemu ponad 100-letniemu doświadczeniu dostarcza wysokiej jakości produkty i usługi swoim Klientom oraz społecznościom w ponad 50 krajach świata.

  Naszą wizją jest budowanie lepszego świata dla przyszłych pokoleń.

  Naszą misją jest sprostanie globalnym potrzebom Klientów oraz tworzenie wartości dodanej dla interesariuszy, stając się przy tym przedsiębiorstwem oferującym najbardziej wydajne i zyskowne w świecie rozwiązania budowlane.

  Szeroki wybór produktów i usług

  CEMEX Polska oferuje szeroki asortyment wyrobów: pełną gamę betonów dla różnych zastosowań, zaprawy murarskie, betony specjalistyczne. Ponadto świadczy usługi: transportowe, pompowania betonu oraz badań laboratoryjnych (dla mieszanek betonowych, zapraw budowlanych i betonu stwardniałego gotowych elementów betonowych). CEMEX Polska nieustannie dostosowuje swoją ofertę produktową oraz usługi do rosnących wymagań Klientów.

  Nowoczesne wytwórnie betonu

  Beton wytwarzany jest w nowoczesnych węzłach betoniarskich, w których komputerowe sterowanie pozwala na minimalizację tzw. wpływu „czynnika ludzkiego” na wytwarzany produkt. Wytwórnie CEMEX Polska wyposażone są w odpowiednie urządzenia: silosy, zasobniki, kontenery systemy dozujące itp. umożliwiające takie magazynowanie i użytkowanie materiałów, aby nie dochodziło do zmiany ich właściwości na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, zmieszania lub zanieczyszczenia. Dzięki specjalnym instalacjom grzewczym, podgrzewającym wodę i kruszywa, produkcja prowadzona jest również w okresie zimowym.

  Beton najwyższej jakości

  Beton z wytwórni CEMEX Polska, który trafia do Klienta to produkt najwyższej jakości. Mieszanka betonowa jest produkowana ze składników wysokiej klasy, zgodnych z obowiązującymi europejskimi standardami (normami PN-EN), posiadających odpowiednie właściwości użytkowych, certyfikaty, aprobaty. Nowoczesna technologia i zachowanie wszelkich reżimów produkcyjnych zapewniają wysoką jakość betonu towarowego CEMEX oraz trwałość powstających z niego konstrukcji.

  W wytwórniach betonu CEMEX Polska cyklicznie pobierane i badane są próbki betonu, co pozwala na zachowanie tego samego, wysokiego poziomu jakości. Troska o zapewnienie naszym Klientom najwyższych standardów skłoniła CEMEX Polska do poddania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę - Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. W wyniku tego procesu przedstawiciele IMBiTB prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością gotowego produktu.

  Jakość betonu to także jego odpowiednia ilość. Nowoczesne urządzenia produkcyjne i system kontroli produkcji CEMEX a także autoryzacja standardów produkcji przez IMBiTB pozwalają zagwarantować, że dokładnie taka jak zamówiona i opłacona ilość metrów sześciennych będzie dostarczona na budowę Klienta.

  Jakość betonu kontrolujemy nie tylko na węźle betoniarskim, ale również na placu budowy.

  100-letnie doświadczenie

  CEMEX Polska dostarcza beton na kluczowe inwestycje budowlane w Polsce. Dzięki naszemu ponad 100-letniemu doświadczeniu, zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez tysiące inwestorów oraz firm wykonawczych w kraju, m.in. przy realizacji wielu inwestycji związanych z przygotowaniami do Euro 2012. Mamy szerokie doświadczenie, jesteśmy cenieni przez naszych długoletnich odbiorców oraz dumni z jakości naszych wyrobów. Jest to efekt zaawansowanej technologii produkcji, najwyższej jakości surowców używanych do produkcji betonu, wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.

  Troska o środowisko

  CEMEX Polska dba nie tylko o jakość surowców i wyrobów gotowych, ale również o środowisko. Aby zminimalizować uciążliwości dla środowiska na bieżąco kontrolowana jest szczelność wszystkich urządzeń dozujących, a produkcja odbywa się w obiegu zamkniętym. Urządzenia do recyklingu, pracujące w naszych wytwórniach, pozwalają na segregację niewykorzystanej mieszanki betonowej na kruszywo oraz wodę, które wykorzystywane są do dalszej produkcji.