Skip to main content

MENU

Aktualności

  Rozwiązanie specjalistyczne z portfolio CEMEX uhonorowane nagrodą Green Building Awards

  piątek, 1 grudnia 2017

  Rozwiązanie „Efektywny Duet – izolacja i wylewka” składające się z produktów specjalistycznych ANHYLEVEL i INSULARIS PIANO nagrodzono w Konkursie Green Building Awards.

  Nagrodę w kategorii Green Product of the Year dla rozwiązania CEMEX “Efektywny Duet” wręczono podczas uroczystej gali towarzyszącej PLGBC Green Building Symposium 2017. Konkurs Green Building Awards, wyróżniający wkład uczestników rynku budowlanego w rozwój ekologicznego budownictwa został zorganizowany już po raz szósty przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

  Wyróżnione rozwiązanie „Efektywny Duet” to połączenie posadzek anhydrytowych ANHYLEVEL z izolacją z pianobetonu INSULARIS PIANO. Więcej o nagrodzonych produktach na stronach produktowych – ANHYLEVEL i INSULARIS PIANO.

  Nagroda Green Product of the Year potwierdza wkład CEMEX w rozwój zielonego budownictwa w Polsce poprzez dostarczanie produktów ekologicznych. Dla wybranych produktów opracowano specjalne zielone karty (zawierające informacje nt. m.in. ich wpływu na środowisko) i ułatwiające proces certyfikacji w systemach LEED i BREEAM.

  Produkty specjalistyczne CEMEX po raz kolejny z wyróżnieniem TOPBuilder

  środa, 4 stycznia 2017

  Podczas tegorocznej gali finałowej TOPBuilder 2016, która odbyła się 8 grudnia w warszawskich Złotych Tarasach wyróżniono posadzki anhydrytowe ANHYLEVEL i pianobeton INSULARIS PIANO.

  W imieniu CEMEX wyróżnienia odebrał  Dyrektor Rozwoju Sprzedaży Jacek Dziębor. TopBuilder to na polskim rynku jedne z bardziej cenionych nagród budowlanych honorujące m.in. najlepsze nowe materiały i technologie. Wyróżnione produkty ANHYLEVEL i INSULARIS PIANO są tego doskonałym przykładem.

  Posadzki anhydrytowe ANHYLEVEL są produktem dostarczanym na budowy w postaci płynnej, gotowej do układania mechanicznego pompami ślimakowymi lub tłokowymi. Zaletami ANHYLEVEL są m.in. znakomite  właściwości samopoziomujące i dobre przewodnictwo cieplne.

  Pianobeton INSULARIS PIANO to lekki beton, który charakteryzuje się przede wszystkim wysoką płynnością w trakcie układania oraz bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

  Przeczytaj więcej informacji o wyróżnionych produktach – ANHYLEVEL i INSULARIS PIANO.

  CEMEX Polska otrzymał Srebrną Kartą Lidera Bezpiecznej PracyCEMEX Polska otrzymał Srebrną Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  piątek, 18 grudnia 2015

  Wysiłki CEMEX Polska w zakresie systematycznej poprawy standardów BHP zostały docenione przez państwowy Centralny Instytut Ochrony Pracy poprzez wyróżnienie firmy Srebrną Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy, co kwalifikuje do grona polskich firm, w których Bezpieczeństwo i Higiena Pracy są na najwyższym poziomie.

  W CEMEX Polska w ostatnim czasie wdrożono wiele programów i inicjatyw, które zostały bardzo pozytywnie ocenione przez CIOP. Niemniej w zakresie BHP jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza, że praca w branży budowlanej wiąże się z poważnymi ryzykami. Na przyszły rok zaplanowano wiele działań, które mają pomóc podnosić dalej standardy BHP – zwłaszcza w zakresie prac wykonywanych przez podwykonawców oraz związanych z transportem drogowym.

   

  Statuetka TopBuilder dla DECO STONEStatuetka TopBuilder dla DECO STONE

  środa, 12 marca 2014

  Dekoracyjne betony nawierzchniowe DECO STONE zostały uhonorowane statuetką TopBuilder w tegorocznej edycji konkursu miesięcznika „Builder”.

  Nagroda TopBuilder przyznawana jest najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom na rynku budowlanym. Wyboru dokonuje Kapituła Konkursu i redakcja miesięcznika „Builder".

  Dekoracyjne nawierzchnie z eksponowanym kruszywem DECO STONE dostępne są w wielu wariantach – istnieje możliwość samodzielnego wyboru koloru z szerokiej palety barw, doboru pożądanego rodzaju i wielkości kruszywa oraz stopnia jego ekspozycji. Dzięki temu możliwe jest doskonałe wkomponowanie nawierzchni DECO STONE w otaczającą je zieleń oraz budynki, nadając im jednocześnie oryginalny charakter. DECO STONE doskonale sprawdza się na chodnikach i ścieżkach rowerowych, placach i parkingach, podjazdach garażowych oraz elementach małej architektury.

  Więcej informacji o produkcie DECO STONE.

   

  CEMEX Polska Orłem Polskiego Budownictwa 2012 CEMEX Polska Orłem Polskiego Budownictwa 2012

  wtorek, 22 stycznia 2013

  Organizatorzy docenili nowoczesny sposób zarządzania, dbałość o bezpieczeństwo pracowników oraz najwyższe standardy etyczne w firmie CEMEX Polska. W imieniu firmy nagrodę odebrał Jakub Madej, Dyrektor Pionu Kruszyw, Członek Zarządu CEMEX Polska.

  Konkurs wyróżnia firmy, które reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom oraz kierują się zasadami etyki w prowadzeniu biznesu. Promuje firmy, które tworzą nowoczesne, bezpieczne i konkurencyjne budownictwo.

  Organizatorami konkursu są Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

  CEMEX Polska nieustannie dostosowuje swoją ofertę produktową oraz usługi do rosnących wymagań Klientów. Oferuje klientom szeroką gamę cementów, betonów, kruszyw oraz chemii budowlanej. Firma stawia na innowacyjność technologii i produktów. Dba o podnoszenie standardów produkcyjnych oraz pragnie wyznaczać standardy w branży. To dlatego realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą inwestuje w technologie przyjazne środowisku. Posiada wiele rozwiązań i specjalnych oznaczeń, dzięki którym klienci mogą wybierać „Eko-produkty”. CEMEX Polska aktywnie włącza się w tworzenie gospodarki niskoemisyjnej poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zmniejszających ślad węglowy, wskaźnik klinkierowy i emisję gazów cieplarnianych. CEMEX Polska promuje także zrównoważone rozwiązania w budownictwie, m.in. drogi betonowe, ekologiczne produkty, kalkulator CO2, stosowanie paliw alternatywnych. Jako firma CEMEX Polska dba także o standardy współpracy z kontrahentami, tworząc platformę komunikacji e-cemex oraz usługę elektroniczną e-faktura. Ułatwiają one obydwu stronom współpracę w ramach tzw. „easy business”.

   

  GRUNTON Złotym Filarem Budownictwa Statuetka TopBuilder dla SLID’u

  poniedziałek, 21 stycznia 2013

  W tegorocznej edycji konkursu miesięcznika Builder system podkładów podłogowych SLID otrzymał statuetkę TopBuilder.

  Kapituła konkursu nagrodziła wyróżniające się rozwiązania z branży budowlanej, które są zgodne z wymaganiami budownictwa zrównoważonego. TopBuilder wyróżnia innowacyjność, nowoczesność, najwyższą jakość i bezpieczeństwo. System podkładów podłogowych SLID wyróżniono w kategorii najlepsze produkty budowlane 2012 roku.

  SLID to innowacyjny system gotowych do użycia samopoziomujących jastrychów cementowych wzmocnionych włóknami. Przygotowanie wyrobu odbywa się w wytwórniach CEMEX Polska i materiał transportowany jest na miejsce wbudowania betonowozem. Pozwala to na oszczędność miejsca i czasu oraz zmniejsza pracochłonność wykonania podłogi. Z jastrychów SLID wykonuje się podkłady pływające na warstwie rozdzielającej, na izolacjach akustycznych oraz z ogrzewaniem podłogowym. Stosując systemowy preparat gruntujący, podkłady podłogowe SLID można również układać na podłożach betonowych. Dzięki płynnej konsystencji produktów SLID uzyskuje się idealnie równą powierzchnię podkładu podłogowego, co ułatwia układanie materiałów wykończeniowych takich jak: płytki ceramiczne, kamienne, panele drewniane i laminowane, wykładziny dywanowe, parkiet i deski parkietowe, posadzki żywiczne itp. Cementowe jastrychy SLID są odporne na wilgoć i mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienki, kuchnie, piwnice oraz garaże.

   

  GRUNTON Złotym Filarem Budownictwa Stadion na EURO2012 z materiałów budowlanych CEMEX Polska

  piątek, 8 czerwca 2012

  CEMEX Polska był dostawcą materiałów do wielu kluczowych inwestycji związanych z infrastrukturą na UEFA EURO 2012TM w tym do budowy stadionu PGE Arena Gdańsk.

  PGE Arena to nowoczesny, wielofunkcyjny stadion piłkarski. Rozegrane tu zostaną 3 mecze grupowe i jeden ćwierćfinał w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Na mapie Gdańska wyróżnia go oryginalny kształt oraz kolorystyka, które nawiązują do stwierdzenia, iż Gdańsk jest Światową Stolicą Bursztynu. Do tej koncepcji w projekcie nawiązał autor koncepcji PGE ARENA Gdańsk - prof. Wojciech Grabianowski z biura projektowego Rhode-Kellermann-Wawrowsky.

  W budowie obiektu uczestniczył CEMEX Polska. Jego mobilna wytwórnia została umieszczona bezpośrednio na terenie budowy PGE Arena, co pozwoliło do minimum skrócić czas dostaw mieszanek betonowych oraz pomogło zapewnić płynność i terminowość wykonywanych na obiekcie prac. Dodatkowym zabezpieczeniem produkcji były zlokalizowane w Gdańsku rezerwowe wytwórnie stacjonarne CEMEX Polska.

  Na budowę stadionu firma CEMEX Polska dostarczyła 50 000 m3 betonu. Oprócz standardowych betonów konstrukcyjnych klasy C30/37 i C40/50 wśród oferowanych produktów znalazły się betony specjalne - architektoniczne DECO ARCH – 8000 m3 oraz barwione czarnym pigmentem – 600 m3. Do wykonania rusztu betonowego pełniącego rolę fundamentu stadionu zastosowano 9000 m3 betonu klasy C30/37 o niskim skurczu i cieple hydratacji.

  W trakcie realizacji inwestycji przeprowadzono projekt ochrony cieków wodnych pod kątem zachowania czystości wód i zachowania życia biologicznego.

  Po niemal dwóch latach budowy samego obiektu (od maja 2009 do lipca 2011) powstał PGE Arena Gdańsk, który pomieści ok. 42 tys. kibiców w trakcie meczów i ok.45 tys. widzów podczas koncertów. Obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Stadion o 227 m długości, 194 m szerokości i 45 m wysokości to nie tylko obiekt piłkarski, ale nowoczesne centrum sportu, biznesu i rekreacji.

   

  GRUNTON Złotym Filarem Budownictwa GRUNTON Złotym Filarem Budownictwa

  piątek, 8 czerwca 2012

  12-te Targi Budowlane w Tychach wyróżniły Złotym Filarem Budownictwa "GRUNTON" - mieszankę wypełniającą firmy CEMEX Polska. To już druga w tym miesiącu nagroda dla betonów specjalistycznych firmy. 41. Międzynarodowe Targi Budownictwa "Twój Dom" przyniosły nagrodę dla XtraBETu.

  Tyskie targi prezentowały innowacyjne materiały budowlane oraz nowoczesne rozwiązania branżowe. Szczególnym zainteresowaniem klientów indywidualnych cieszyły się wysokiej jakości produkty budowlane, dzięki którym mogliby budować i remontować swoje nieruchomości przy optymalnych kosztach materiałów i późniejszej eksploatacji.

  Komisja Konkursowa Targów przyznała CEMEX Polska Pierwsze Miejsce i tytuł Złotego Filara Budownictwa w kategorii "Technologie i materiały budowlane". Nagrodę zapewniła GRUNTONowi innowacyjność i szerokie zastosowanie w budownictwie.

  Mieszanki GRUNTON produkowane są z najlepszych surowców, spełniających wysokie wymagania Polskich i Europejskich Norm. Są to dostarczane bezpośrednio na budowę płynne mieszanki samozagęszczające, mające zastosowanie m.in. przy wymianie gruntów, wypełnieniu przestrzeni przy fundamentach oraz pozostałych wykopach liniowych, wypełnianiu nieczynnych kanałów, osadzania zbiorników itp.  

  W Tyskich Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz udział wzięło prawie 80 firm. Gośćmi targów były osoby indywidualne, lokalne władze oraz inwestorzy. Honorowy Patronat objęli Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości.

   

  Złoty Filar Budownictwa dla XtraBETuZłoty Filar Budownictwa dla XtraBETu

  piątek, 8 czerwca 2012

  Produkt XtraBET z oferty CEMEX Polska został uznany ekologicznym produktem budowlanym 41. Międzynarodowych Targów Budownictwa "Twój Dom" 2012 w Bielsku Białej.

  Tegoroczne targi zgromadziły wystawców wdrażających innowacyjne technologie. Wielu z nich podczas targów przedstawiło zaawansowane technicznie pro-ekologiczne produkty i systemy. Łącznie ofertę dla budownictwa ponad 7 tysiącom gości zaprezentowało 250 wystawców.

  Jury konkursu targowego doceniło innowacyjne podejście CEMEX Polska do redukcji ilości CO2 przy produkcji betonu przy jednoczesnej dbałości o wysoką jakość produktu i jego właściwości.
  Seria nagrodzonych innowacyjnych betonów XtraBET o podwyższonej wytrzymałości długoterminowej to produkt, który spełnia najwyższe standardy oraz jest przyjazny środowisku – w jego produkcji emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%. Posiada taki sam zakres zastosowań jak betony zwykłe i z powodzeniem może być stosowany przy budowie fundamentów (ław, ścian, płyt), schodów, posadzek, stropów i wieńców.

  W 2011 roku beton XtraBET otrzymał statuetkę Top Builder w konkursie miesięcznika Builder w kategorii Produkt Roku.

  Międzynarodowe Targi Budownictwa „TWÓJ DOM” to największe targi budowlane w Polsce południowej znane w środowisku profesjonalistów, architektów, projektantów, dystrybutorów i inżynierów budowlanych. Wysoka frekwencja zarówno po stronie wystawców jak i gości oraz bogata oferta produktów sprawiają, że targi są ważnym miejscem spotkań branżowych.

   

  Statuetka TopBuilder 2012 dla XtraBET-u

  czwartek, 15 grudnia 2011

  W tegorocznej edycji konkursu miesięcznika Builder beton XtraBET otrzymał statuetkę TopBuilder.

  Wprowadzenie w roku 2011 do oferty CEMEX Polska betonu XtraBET jest przykładem promowania idei zrównoważonego budownictwa na rynku polskim - w procesie produkcji betonu XtraBET emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest o ponad 30% niższa.

  Ponadto, XtraBET jest produktem, który uzyskuje wyższą wytrzymałość długoterminową w stosunku do standardowych betonów. Stworzony został z myślą o inwestorach indywidualnych, ceniących wysoką jakość oraz trwałość budowanej konstrukcji.

  TopBuilder to organizowany od czterech lat konkurs dla firm budowlanych i firm IT oferujących rozwiązania dla budownictwa na najlepszy, innowacyjny produkt roku wyróżniający się w branży, oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i technologiczne (w tej edycji po raz pierwszy). W kapitule konkursu zasiadają Redakcja, Rada Programowa i Wydawca miesięcznika Builder.

  Beton XtraBET został pozytywnie przyjęty przez naszych Klientów, co utwierdza nas w przekonaniu, iż doceniają Państwo innowacyjność produktu XtraBET oraz potwierdzają pozytywny trend dotyczący dbałości o środowisko naturalne.

  Więcej informacji o produkcie XtraBET

   

  Nagroda SPBT za innowacyjność dla CEMEX Polska

  niedziela, 04 kwietnia 2010
  CEMEX Polska zdobył nagrodę SPBT za zastosowanie betonu SCC klasy C30/37.

  CEMEX Polska zdobył nagrodę SPBT za zastosowanie betonu SCC klasy C30/37, zawierającego CEM III/A NA, do zabetonowania w ciągu 6 dni dwóch masywnych, gęsto zbrojonych bloków fundamentowych, charakteryzujących się skomplikowaną geometrią i objętością 2920 m3, potrzebnych do zakotwienia mostowych łuków stalowych - jako rozwiązanie alternatywne do klasycznego betonu mostowego przewidzianego projektem.

   

  Nagroda TOPBUILDER 2010 dla CEMEX Polska

  wtorek, 19 stycznia 2010

  CEM II/A-LL 42,5 R - cement portlandzki wapienny produkowany przez firmę CEMEX Polska - otrzymał tegoroczną statuetkę TopBuildera.

  Nagrody miesięcznika Builder zostały wręczone na uroczystej gali podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w Poznaniu 19 stycznia 2010. Galę poprzedziło Forum Nowoczesnych Technologii, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie nagrodzone produkty.

  Cement CEM II/A-LL 42,5 R to rozwiązanie dla wymagającego użytkownika. Jego składniki - klinkier portlandzki, kamień wapienny i dodatek siarczanowy - są specjalnie dobrane pod względem parametrów i tak przygotowane, aby zapewnić wysoką jakość gotowego wyrobu. W zeszłorocznej edycji nagrodę otrzymał GRUNTON, mieszanka wypełniająca firmy CEMEX Polska, której podstawowym zastosowaniem jest wypełnianie wykopów liniowych powstających przy układaniu sieci m.in. ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych.